Sidebar

Яким би гарним і просторим не був будинок, без тепла в ньому не може бути затишно і комфортно. У світлі безперервного підвищення вартості всіх видів енергоносіїв опалення приватного житла лягати важким тягарем на його власників, і єдиним розумним і ефективним способом зберегти тепло і заощадити кошти є якісне утеплення всього будинку, а значить - ліквідація всіх можливих витоків тепла.

Утеплення стелі - важливий крок для збереження тепла в будинку

Витік тепла через неутеплену стелю за оцінками фахівців складає до 15% загальних тепловтрат. Отже, його якісне утеплення є істотним внеском у забезпечення здорового і комфортного мікроклімату всередині приміщення і економію коштів на оплату за опалення.

Існують два способи утеплення стелі в приватному будинку: зовні приміщення і зсередини. При внутрішньому утепленні шар утеплювача кріпиться до стелі з боку кімнати, а при зовнішньому - укладається на підлогу горищного приміщення. Другий спосіб має цілий ряд незаперечних переваг:

1. Залишається незмінною висота приміщення. При утепленні зсередини товщина каркаса і утеплювача, що прикріплюються до стелі, істотно «з'їдають» простір кімнати.

2. Проведення робіт не зачіпає внутрішню обробку приміщення. У разі необхідності заміни утеплювача в майбутньому з цим так само не виникне проблем.

3. Разом з утепленням стелі відбувається утеплення перекриттів, що істотно збільшує термін їх експлуатації.

4. Будівельна точка роси зміщується на зовнішню сторону перекриттів, що перешкоджає їх зволоженню з подальшим промерзанням, а значить, запобігає їх швидке руйнування і розвиток мікроорганізмів (грибка і цвілі).

5. При зовнішньому утепленні монтажні роботи проводяться набагато простіше і безпечніше.

Матеріали для утеплення стелі

Стеля кімнати з боку горища є підлогу горищного приміщення, і по ньому потрібно вільно ходити. Отже, матеріали для його утеплення повинні бути досить щільними і жорсткими. М'який матеріал при механічному навантаженні неминуче втратить свої теплоізоляційні властивості в результаті порушення структури і перестане виконувати свою основну функцію - надійно утримувати тепло. Тому, при виборі матеріалу важливо знати, що його жорсткість, в даному випадку, не менш важлива, ніж теплоізоляційні характеристики.

Найпопулярнішими і добре зарекомендували себе матеріалами для зовнішнього утеплення стель є пінополіуретан, високоміцний пінопласт, жорсткі плити з мінеральної вати, тирса і керамзит.

І все ж іноді найбільш прийнятним рішенням є утеплення стелі зсередини. В такому випадку добре підійде пінополіуретан, пінопласт або мінеральна вата в матах. Щодо вартості матеріалів і монтажних робіт ціна на утеплення пінопластом буде мінімальна при відмінному результаті.

Слід знати, що внутрішнє утеплення стель, як і стін, може призвести до багатьох і дуже складними проблемами, тому їх проведення слід довіряти тільки кваліфікованим фахівцям, які мають необхідні знання та досвід. В іншому випадку велика небезпека не тільки марною втрати грошових коштів, але і швидкого руйнування конструкцій вашого будинку.

НАша форма

Задать вопрос юристу