Sidebar

Після того як іноземець отримав в органах ДМС вид на проживання в Україні, йому дають 10 днів, протягом яких він зобов'язаний прописатися в Україні і потім пред'явити проштамповане посвідчення. Однак прописатися в країні не так просто, як хотілося б, тому у багатьох іноземців виникає реальна проблема, яку потрібно якось вирішувати.

Ризики при купівлі прописки

Оскільки труднощі, пов'язані з пропискою, носять широкий характер, то деякі підприємливі громадяни України пропонують закордонним гостям не зовсім чесні шляхи для вирішення цих складнощів. Як правило, реалізується одна з двох схем. Перша коштує кілька сотень доларів і полягає в підробці штампа, який свідчить про отримання іноземцем прописки. Друга передбачає реальне приписування іноземця до якого-небудь житлового об'єкту, де вже може бути прописано велика кількість таких же спраглих залишитися в Україні.

На перший погляд, іноземець сам не робить протиправних дій, проте він ризикує наступним:

За умисну або випадкову участь в першій схемі, можна отримати звинувачення за статтею Кримінального кодексу, яка пов'язана з підробкою документів.

Участь в другій схемі зазвичай закінчується тим, що органи правопорядку проявляють інтерес до об'єктів, де прописано так багато людей, в результаті чого відбувається викриття фіктивного місця прописки з необхідністю пояснювати, чому в органи ДМС була подана неправдива інформація.

Обидва результати можуть стати причиною анулювання дозволу на проживання з винесенням подальшої довічної заборони на в'їзд в Україну.

Для того щоб захистити себе від таких неприємностей, можна звернутися в кваліфіковану юридичну компанію, фахівці якої допоможуть пройти процедуру отримання посвідки і виконати обов'язкову умову у вигляді прописки. Це найменш небезпечний шлях, і тут головне, вибрати юрфірму з доброю репутацією. В подальшому можна використовувати послуги досвідчених юристів і для інших процедур. Наприклад, може знадобитися громадянство України, отримати яке при належній юридичній підтримці буде значно легше.

Терміни оформлення посвідки на проживання в Україні

Термін оформлення посвідки після прийому документів зазвичай становить 7 робочих днів, однак потрібно враховувати, що в рамках видачі посвідки на тимчасове проживання відбувається також отримання такого важливого документа, як дозвіл на імміграцію, а ось його можна прочекати і рік. Це стосується посвідки на постійне проживання в Україні, а з тимчасовою все йде куди простіше.

Проте, щоб і тимчасовий, і постійний вид на проживання оформлялися в найкоротші терміни, оптимальним буде використовувати професійну юридичну допомогу, тим більше що коштує вона зараз відносно незначну суму, особливо якщо подумати, скільки сил і часу економиться в результаті.

НАша форма

Задать вопрос юристу