Sidebar

Результат роботи приватного виконавця полягає у остаточному виконанні судового рішення. Цей процес неможливий без суворого контролю, який також стосується документальної частини, тобто діловодства. Але сьогодні діловодство потребує занадто багато часу, бо виконавець досі змушений вести паперові журнали реєстрації та книги обліку.

Впродовж року кожен приватний виконавець витрачає на ведення поточного паперового обігу стопку паперу висотою близько півтора метри, або 18-20 пачок. До речі, за даними організації Німеччини «Форум з екології та паперу», приблизно стільки ж паперу переробники отримують з одного дерева. Тобто, щорічно задля паперообігу 200 працюючих в Україні приватних виконавців знищується фактично цілий ліс! І це на тлі і без того великих проблем з екологією у світі, і в Україні зокрема.

приватний виконавець Андрій Филипів

Навіщо стільки паперів?

У пошуках вирішення ситуації на думку цілком логічно спадає зменшення загального обсягу паперової документації. На що ж саме йде стільки паперу і яка в тому необхідність? Спробуємо розібратися.

Значна частка необхідних документів створюється у АСВП та в особистому кабінеті банку. Діючі Правила ведення діловодства та архіву в органах Держвиконслужби та приватними виконавцями кажуть, що ці дані повинні дублюватися на папері. Для цього їх роздруковують, засвідчують печаткою з підписом та підшивають до справи.

Більш того, Правила вимагають щоб усі паперові документи зберігалися в офісі фахівця. І це, коли Номенклатура нараховує більше ніж 46 справ щорічно.

Такі умови, на думку Андрія Филипіва, призводять до низки незручностей, з якими майже щодня вимушені стикатися приватні виконавці. Значний обсяг паперообігу не тільки має негативний вплив на екологію та віднімає корисний час, але й банально скорочує вільний простір у офісі. Іноді це потребує забагато часу, що провокує певні ризики у виконанні проваджень.

Приватний виконавець Андрій Филипів пропонує

На жаль, сьогодні не існує можливості цілковито відмовитись від паперового документообігу. Але можна скоротити перелік електронних документів, які потребують копіювання на папері. На думку приватного виконавця Андрія Филипіва, це суттєво підвищить продуктивність роботи його і його колег.

Зміст Правил майже не торкається теми цифрового збереження інформації. Але сьогодні існує достатньо інструментів, що можуть полегшити процес обробки документів та перевести його у електронну площину. Працюють різноманітні електронні платформи, на яких є можливість відкрити особистий кабінет і упорядковувати звітність. Те ж саме стосується використання цифрових печаток та підписів.

Филипів вважає, що держава має всі умови для скорочення паперообігу, саме тому пропонує створити колективне звернення до Мінюсту України та Асоціації приватних виконавців, в якому запропонувати внесення відповідних змін до діючого законодавства. Филипів сподівається, що його колеги підтримають ініціативу і справу нарешті буде зрушено з мертвої точки. Таким чином, держава зможе проявити турботу водночас про своїх громадян і про довкілля.

НАша форма

Задать вопрос юристу